مطالب

Creating an enabling environment for population-based salt reduction

خلاصه اجرایی

فشار خون بالا عامل 13٪ از مرگ و میرها در سطح جهان است. خطر مرگ ناشی از فشار خون بالا در کشورهای با درآمد کم و متوسط دو برابر کشورهای با درآمد بالا است. میزان نمک مصرفی رژیم غذایی مهمترین عامل تعیین کننده فشار خون و خطر ناشی از آن به شمار می رود. این رابطه مستقیم و پیش رونده هیچ تظاهرات بالینی واضحی ندارد و کاهش مصرف نمک، مداخله ای مهم در راستای کاهش فشار خون، افزایش اثربخشی درمان های دارویی، و کاهش خطر جهانی بیماری قلبی-عروقی به شمار می رود.

در تیرماه سال 1389، سازمان بهداشت جهانی (WHO)  و سازمان استانداردهای غذایی بریتانیا ((FSA جلسه فنی مشترکی را با عنوان “ایجاد محیطی توانمند برای راهبردهای کاهش مصرف نمک مبتنی بر جمعیت” در لندن تشکیل دادند. این نشست فرصتی را برای بحث پیرامون جزئیات زیر فراهم نمود: انجام مداخلاتی به منظور آموزش مصرف کنندگان و اصلاح فرمول مواد غذایی صنعتی در راستای توانمندسازی مصرف کنندگان برای انتخاب مناسب به منظور کاهش میزان کل سدیم رژیم غذایی.

شرکت کنندگان در این جلسه موافقت کردند که برای کاهش موثر مصرف نمک در سطح کشور، دولت ها باید از رویکرد چند جانبه و چند ذینفعه استفاده کنند. به منظور تنظیم مداخلات مناسب برای کاهش مصرف نمک، شناخت میزان مصرف نمک و منابع اصلی نمک در رژیم غذایی ضروری است. در کشورهایی که غذاهای فرآوری شده منبع اصلی نمک در رژیم غذایی است، تعامل با تولید کنندگان مواد غذایی برای توسعه و دستیابی به اهداف واقع بینانه کاهش مصرف نمک ضروری می نماید. این کشورها همچنین باید با تمرکز بر دانش، نگرش، و رفتارهای مرتبط با مصرف نمک و سلامت، کمپین های آگاهی رسانی عمومی را راه اندازی کنند. در کشورهایی که منبع اصلی نمک در رژیم غذایی حین پخت یا سر میز به غذا اضافه شده و یا از غذاهای بیرون پز تامین می گردد، این قبیل مداخلات باید با همکاری بخش خدمات پذیرایی و همچنین آموزش مصرف کنندگان انجام گیرد؛ به گونه ای که نهایتا موجب افزایش آگاهی عمومی و تغییرات رفتاری شود.

این فعالیت ها عبارتند از همکاری متقابل با ذینفعانی چون سازمان بهداشت جهانی، دولت، سازمان های غیر دولتی، و بخش خصوصی. شرکت کنندگان در این جلسه به این نتیجه رسیدند که حضور سازمان بهداشت جهانی برای ارائه پشتیبانی فنی و تامین منابع کاملا ضروری است. دولت باید رهبری ایجاد، راه اندازی، و نظارت بر سیاست های کاهش مصرف نمک در کشور را به عهده گیرد. سازمان های غیر دولتی و انجمن های حرفه ای و دانشگاه ها نیز نقش مهمی در حمایت از تغییر، اطلاع رسانی، و افزایش تقاضای عمومی برای محصولات اصلاح شده به عهده دارند. بخش خصوصی و کارخانه های بین المللی تولید مواد غذایی باید نسبت به تعهدات خود درخصوص تولید محصولات اصلاح شده پایبند بوده و اطمینان دهند که بازارهای کشورهای با درآمد کم و متوسط نیز از اقدامات آنها در راستای کاهش میزان سدیم فرآورده های غذایی بهره مند می گردند.

در حال حاضر پیشرفت های زیادی صورت گرفته و برای آنکه کلیه جوامع بتوانند به منظور جلوگیری از شیوع بیماری های غیرمسری، حدپایه ای برای مصرف نمک تعریف کنند، همکاری های بیشتری در این زمینه لازم می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *