Data Visualization

ابزارهای مصور سازی

ابزارهای متعددی در سیستم ویزیت برای نمایش هر چه بهتر اطلاعات در نظر گرفته شده که هر یک برای یک تفسیر از اطلاعات بهترین کارایی را داند. در ادامه به معرفی اجمالی این ابزارها خواهیم پرداخت.

نقشه : نقشه کشور به تفکیک استان که مقدار هر شاخص و فاصله اطمینان آن با حرکت موس روی استان نشان داده میشود. امکان تغییر رنگ نقشه نیز وجود دارد.

نمودار میله ای : این نمودار بسته به متغیرهای موجود در پروژه دارای انواع مختلف بر اساس استان، جنسیت، گروه سنی، گروه سنی به تفکیک جنسیت، شاخص ثروت، منطقه و … در دسترس است.

رادار دیاگرام : برای نشان دادن مقادیر یک شاخص به تفکیک استان ها و جنسیت است، میتوان به 3 صورت نمایش داد، نمودار میله ای در رادار به تفکیک زن و مرد، استک بار (مقادیر شاخص برای دو جنس روی هم) و یا اسکتر که مقدار دقیق شاخص را نمایش میدهد همچنین میتوان نمودار را چرخاند تا استان خاصی در بالای نمودار قرار گیرد.

فارست پلات :

روند زمانی  : نموداری خطی که روند تغییرات شاخص را در گذر زمان را نشان میدهد، با کلیک بر روی نام استانهای زیر نمودار میتوان روند آنها را به نمودار افزوده و یا حذف کرد.

تری مپ : یک نقشه سلسه مراتبی از شاخص هاست که اندازه هر قطعه میزان شاخص را نشان میدهد. با کلیک بر روی هر بخش میتوان زیر مجموعه آن را دید و با استفاده از منوی زیر نمودار میتوان به مجموعه قبلی برگشت.

هرم سنی : توصیفی گرافیکی از توزیع رده‌های مختلف سنی از جمعیت انسانی کشور برای شاخصی معین در دو سال متفاوت است. میتوان برای سمت چپ و یا راست نمودار سال مشخصی را انتخاب کرد و نمودار را برای هر دو جنسیت و یا فقط یکی از آنها در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *