مطالب

Strategies to monitor and evaluate population sodium consumption and sources of sodium in the diet

خلاصه اجرایی:

مداخلات مبتنی بر جمعیت برای کاهش مصرف سدیم با موفقیت در کشورهای مختلف در سراسر جهان در حال انجام است و توانایی کاهش شیوع فشار خون بالا و بار بیماری های قلبی عروقی را دارند. فشار خون بالا عامل اصلی ریسک مرگ و میر جهانی است که حدود 51 درصد از علل سکته مغزی و 45٪ از علل بیماری قلبی ایسکمیک را تشکیل می دهد.

نظارت بر مصرف سدیم در سطح جمعیت باید جزء کلیدی در مداخلات کاهش سدیم باشد. نظارت بر مصرف سدیم اطلاعات ضروری را در زمینه های زیر برای سیاست گذاران وتمام ذینفعان فراهم میکند: میزان مصرف سدیم در جامعه، میزان اهمیت این مسئله در قالب یک مشکل بهداشت عمومی، منابع اصلی سدیم در رژیم غذایی،اهداف، محدودیت ها و نتایج مداخلات اجرایی به منظور کاهش سدیم.

سازمان بهداشت جهانی و دولت کانادا به طور مشترک یک سازمان بهداشتی و درمانی با موضوع”استراتژی های نظارت و ارزیابی مصرف سدیم جمعیتو منابع سدیم در رژیم غذایی ” تشکیل دادند. این جلسه فرصتی برای بحث در مورد فعالیت های موجود، ابزار و پروتکل های نظارت جامعو ارزیابی مصرف سدیم در سطح جمعیت فراهم نمود.

در طول جلسه، روش ها و ابزارهای مختلفی جهت ارزیابی مصرف سدیم ارائه شد و نقاط قوت و ضعف هر روش مورد بحث قرار گرفت. برای تعیین مصرف سدیم در سطح جمعیت و منابع اصلی سدیم در رژیم غذایی روش های زیر ارائه شد: جمع آوری ادرار 24 ساعته، جمع آوری ادرار گاه به گاه و مجموعه های زمان بندی شده به موقع نظارت بر مصرف غذا از جمله مصرف غذای 24 ساعته، دفتر خاطرات غذا یا جمع آوری مواد غذایی تکراری، پرسشنامه فرکانس غذا، درآمد خانوارو بررسی هزینه ها. دیتابیس به روز شده ی ترکیب مواد غذایی نقش مهمی در ارزیابی دقیق محتوای سدیم در غذاها بازی می کند. علاوه بر این، از نظر سیاست گذاری، تجزیه و تحلیل محتوای سدیم غذاهای اصلی، غذای رستوران ها و فروشندگان خیابانی، غذای کشور های سنتی، بومی یا قومی می تواند بسیار آموزنده باشد. همچنین اطلاعات اضافی نیز می تواند از برچسب های مواد غذایی و وب سایت های صنعت جمع آوری شود. با این حال، در حال حاضر، قابلیت اطمینان و دقت این منابع ممکن است در کشورهای مختلف متفاوت باشد. پرسشنامه ها می توانند برای ارزیابی سدیم اضافه شده در طول پخت و یا بررسی تمایلات فرهنگی به استفاده از رژیم های غذایی با سدیم بیشتر استفاده شوند. همچنین پرسشنامه های اختصاصی نیز اغلب برای نظارت و ارزیابی دانش، نگرش و رفتار (KAB) مصرف کنندگان نسبت به مصرف سدیم و سلامت استفاده می شود.شرکت کنندگان موافقت کردند که دولت ها باید نقش مهمی در نظارت و ارزیابی سیاست های کاهش میزان مصرف سدیم در سطح جمعیت و همچنین درتخصیص منابع مناسب برای تسهیل این فعالیت ها داشته باشند. علاوه بر این، دولتها باید به منظور برآورد میزان مصرف سدیم مردم،دانش از منابع رژیم غذایی سدیم و مصرف روزانه غذا با ذینفعان همکاری داشته باشند. WHO در ارائه ابزارهایی برای استفاده توسط کشورهای عضو درنظارت و ارزیابی مداخلات کاهش ملی سدیم دخیل است.سازمان های غیر دولتی، جامعه مدنی، دانشگاه ها و متخصصین مراقبت های بهداشتی نقش قابل توجهی در نظارت – در سطح ملی و بین المللی –بر موارد زیر دارند: اقدامات و تعهدات بخش خصوصی و دولتی که بر مصرف سدیم در جامعه مردم تأثیر می گذارد، محتوای سدیم مواد غذایی و وعده های غذایی. شركت كنندگان همچنین موافقت کرد که بخش خصوصی باید ارائه اطلاعات تغذیه را در تمامی بازارها تضمین کند و داده های به روز شده را در زمینه سدیم یا نمک موجود در غذاها و وعده های غذایی در دسترس عموم قرار دهد.آنها همچنین باید تلاش کنند تا تعهدات موجود در مورد اصلاح فرم محصول و کاهش محتوای سدیم را به صورت عمومی منتشر کرده و آن ها را در همه بازارها اجرایی کنند.این گزارش خلاصه شواهد و تجربیات ارائه شده در جلسه نظارت بر سطح مصرف سدیم در سطح جمعیت، ارزیابی رژیم غذایی حاوی منابع سدیم و دانش، نگرش ها و رفتارها نسبت به سدیم و سلامت را ارائه می کند. بحث در جلسات گروه کاری و همچنین نتیجه گیری های انجام شده توسط شرکت کنندگان نیز در این گزارش گنجانده شده است. این جلسه فنی دومین سری از سه جلسه سازمان یافته توسط سازمان بهداشت جهانی می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *