مطالب

The SHAKE Technical Package for Salt Reduction

خلاصه اجرایی

فشار خون بالا عامل اصلی خطر ابتلا به بیماری های جهانی است و تخمین زده می شود که  عامل سالانه 9.4 میلیون مرگ و میر ناشی از آن – بیش از نیمی از 17 میلیون مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی سالانه است. مصرف زیاد سدیم منجر به افزایش فشار خون در افراد دارای فشار خون طبیعی و همچنین کسانی که فشار خون بالا دارند، می شود. مصرف سدیم (بیش از 2 گرم در روز، معادل 5 گرم نمک در روز) باعث افزایش فشار خون می شود و خطر بیماری قلبی و سکته را افزایش می دهد.

سدیم عمدتا به صورت نمک مصرف می شود که در رژیم غذایی می تواند از غذاهای فرآوری شده به دست آید به این دلیل که این غذاها حاوی مقادیر زیاد نمک (مانند غذاهای آماده، گوشت های فرآوری شده مانند بیکن، ژامبون و سالامی، پنیر، میان وعده های پر نمک و نودل فوری ) هستند یا چون آنها اغلب به مقدار زیادی مصرف می شوند (مانند نان و محصولات غلات غنی شده). نمک هم در زمان آشپزی (عصاره گوشت ) و هم سر میز غذا (سس سویا، سس چیلی، سس ماهی و نمک طعام) به غذا اضافه می شود. الگوهای تغذیه ای با افزایش تولید غذاهای فراوری شده، شهرنشینی سریع و تغییر سبک زندگی تغییر می کنند. غذاهای فراوری شده به طور فزاینده در دسترس و مقرون به صرفه هستند.

در سال 2013، مجمع بهداشت جهانی، طرح عملی جهانی برای پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر 2013-2020 را تأیید کرد. برنامه اقدام جهانی، برای کشورهای عضو WHO، شرکای بین المللی و سازمان WHO نقشه راه و منوی گزینه های سیاستی فراهم می کند که در صورت اجرای همکاری بین سال های 2013 تا 2020، به پیشرفت 9 هدف جهانی بیماری غیر واگیر (NCD) در سال 2025 دست خواهد یافت. یکی از اهداف مورد توافق کشورهای عضو، کاهش نسبی 30 درصدی میانگین مصرف سالیانه نمک / سدیم تا سال 2025 است. دستیابی به این هدف به منظور دستیابی به هدف کلی کاهش 25 درصد مرگ و میر ناشی از NCDs ضروری است.

بسته SHAKE برای کمک به کشورهای عضو به منظور توسعه، پیاده سازی و نظارت بر استراتژی های کاهش مصرف نمک طراحی شده است تا این کشورها بتوانند مصرف نمک را در جمعیت کاهش دهند. این بسته سیاست و مداخلاتی را نشان می دهد که تاثیر آنها در کاهش مصرف نمک اثبات شده است، شواهدی از اثربخشی مداخلات توصیه شده را ارائه می دهد و شامل ابزارهایی است که حاوی منابعی برای کمک به کشورهای عضو برای اجرای مداخلات است. WHO به دنبال ادامه کار با کشورهای عضو برای کاهش مصرف نمک در جمعیت و مبارزه با بیماری های غیر واگیر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *