مطالب

UNSG_SignedDGletter_t

چهلمین نشست کمیته متخصصان وابستگی به مواد دارویی سازمان بهداشت جهانی (ECDD) از 4 تا 8 ژوئن 2018 در سازمان مرکزی WHO در ژنو برگزار شد. این نشست به بررسی ماری‌جوانا و مشتقات آن اختصاص داشت.

مصوبه 5/52 CND یادآور می شود که به تازگی، اثرات ماری‌جوانا بر سلامتی بررسی نشده و از WHO ECDD می خواهد گزارش به‌روزی در این خصوص تهیه نماید. سی و هشتمین ECDD (نوامبر2016) اطلاعات به روزی که از سوی دبیرخانه این سازمان ارائه شده بود را بازبینی کرد و به این نتیجه رسید که استفاده از ماری‌جوانا و مشتقات آن برای اهداف پزشکی و دارویی افزایش یافته و لازم است برای استفاده های درمانی از این ماده، تمهیداتی اندیشیده شود. کمیته به این نتیجه رسید که ماری‌جوانا هرگز به صورت رسمی مطالعه و بررسی نشده؛ در نتیجه پیشنهاد داد مطالعاتی که از پیش بر روی این ماده و مشتقات آن انجام شده، در یکی از نشست های تخصصی ECDD ارزیابی شود.

به دنبال این پیشنهادات، چهلمین ECDD به بررسی دقیق کانابیدیول پرداخت. به‌علاوه، در این نشست، تحقیقات انجام شده در زمینه گیاه کانابیس و رزین، عصاره و تنتور کانابیس، دلتا-9-تتراهیدروکانابینول (THC) و ایزومرهای THC بررسی شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *